רטינול ורטין A במוצרי קוסמטיקה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

רטינול ורטין A במוצרי קוסמטיקהרטין A פותח לפני למעלה משלושים שנה בתור טיפול לאקנה. זוהי בעצם גרסה של מולקולת ויטמין A. רופאי עור רושמים את הטיפול לא רק לאקנה, אלא למגוון נרחב של בעיות עור אחרות.

המונח רטינואיד מתייחס לכל מולקולה המבוססת על ויטמין A. זוהי קטגוריה, בדומה לחומר אנטיביוטי. הוויטמין והרטינואיד עשויים להיות קשורים, אך חלקם חזקים ויעילים יותר מאחרים.

לרטינואיד יש את היכולת לסייע לניתוק נקבוביות, לשקם את חיוניות העור, להפחית שמנוניות, ולטפל בבעיות עור כגון אקנה ופסוריאזיס, ולשפר מראה קמטים. בעוד שרטין A הוא ללא ספק שם המותג המוכר ביותר, בשנים האחרונות, טרטינואין, שהוא מולקולה פעילה, כבר משווק תחת מגוון שמות כגון רטין A ורנובה.

חלק מהרכיבים משמשים למטרות שונות. רטינואידים אחרים אשר הגיעו לשוק משולבים עם מרכיבים אחרים כגון טרטינואין בתוספת קלינדמיצין אנטיביוטי, וטרטינואין עם הידרוגקינון מבהיר עור.

לשחק לפי הכללים

השימוש ברטינואידים במרשם עשוי לייצר תופעות לוואי אם לא משתמשים במוצרי הקוסמטיקה המכילים אותם לפי הוראות הרופא. רטין A, המשמש בדרך כלל להתחדשות העור, משווק כמוצר קל ללא תופעת גירוי. זה לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת. תופעות הלוואי של השימוש במוצרי קוסמטיקה המכילים רטין A כוללות אדמומיות עור; תחושת צריבה או עקצוץ; וקילוף העור.

מסיבה זו מומלץ להשתמש במוצר קוסמטי המכיל אחוז אחד של רטינול. זוהי נוסחה המכילה בסיס לחות מרגיעה ואנטי מגרה. מוצרי קוסמטיקה המכילים רטינול ורטין A מסייעים לריכוך גירוי עור, יובש, אדמומיות ובעיות עור, ויש להשתמש בהם בשילוב עם מסנן קרינה בעל מקדם הגנה גבוה במיוחד כשבוחרים קרם פנים המכיל רטינול, לטיפול בהתחדשות העור במהלך הקיץ.

בחירה נכונה של מוצרי קוסמטיקה המכילים רטינול

רטינול הוא אחד המרכיבים המועילים ביותר לטיפוח יסודי של העור, ובמיוחד לטיפולי אנטי אייג'ינג. השימוש בו מוביל לתוצאות עור ללא רבב, ללא קשר לגיל או סוג העור. רוב המומחים לטיפוח העור ברחבי העולם מסכימים שמוצר רטינול חיוני, אך אנשים רבים מבולבלים לגבי תפקידו האמיתי, כיצד לבחור את המוצר הנכון, וכיצד להשתמש בו בשגרת טיפוח העור.

בחירת מוצר רטינול קלה יותר מכפי שאנשים חושבים:

יש לבחור מוצר קוסמטי המכיל רטינול בהתאם לסוג העור – קרמים לעור יבש, קרמים לעור רגיל ומעורב, וסרומים או ג'לים לעור שומני או צפוף.

העדפות אישיות – אפשר לבחור גם מוצר רטינול בהתאם להעדפות האישיות ושילובו עם מוצרי טיפוח אחרים.

כמות הרטינול בה יש להשתמש – מומחים ממליצים להשתמש במוצרי רטינול בעלי עוצמות שונות בהתאם לצרכים האישיים ובעיות העור השונות.

ובכל זאת, איזו כמות מומלצת לשימוש?

אם מתחילים, מומלץ להתחיל עם מוצר קוסמטי המכיל רטינול בעוצמה נמוכה, כגון סרום או קרם לחות עם רטינול. אם כבר בוצע שימוש ברטינול בעבר והתוצאות היו מצוינות, מומלץ לבחור מוצר קוסמטי המכיל רטינול עם עוצמה בינונית.

לטיפול בבעיות עור עקשניות יותר, כגון קמטים עמוקים וגוון עור שאינו אחיד, יש לבחור מוצרי רטינול בעלי עוצמה גבוהה. כלומר, הבחירה מתבצעת בהתאם לחומרת בעיות העור, ותגובת העור למוצר. הבלבול נובע בגלל שרטינול עלול לגרום לקילוף עור בקרב חלק מהאנשים, מה שגורם להם להאמין שהוא משמש אף כפילינג לעור.

סוג זה של קילוף עור אינו קילוף, אלא סימן שיש צורך בהתאמת עוצמת המוצר הקוסמטי המכיל רטינול. לקבלת הטבות אנטי אייג'ינג הטובות ביותר, אידיאלי להשתמש במוצר פילינג ומוצר רטינול כחלק משגרת טיפוח העור.

אופן השימוש במוצר רטינול

כך מומלץ להשתמש במוצר רטינול בשגרת טיפוח העור הלילית:

לנקות את העור עם מוצרים רגילים – מבלי להשתמש במוצר פילינג.

למרוח את מוצר הרטינול – על הפנים, הצוואר והחזה.

להמשיך את הטיפול הרגיל – עם קרם לחות, קרם עיניים או סרום.

טיפול רטינול במשך היום – זה בסדר גמור, כל עוד מבינים את הצורך בשימוש בקרם הגנה בעל עוצמה גבוהה. בדרך כלל מומלץ למרוח רטינול בלילה.

להשגת התוצאות הטובות ביותר, מוצר רטינול אמור לשמש עם מוצרי אנטי אייג'ינג אחרים המכילים מרכיבים מעוררים דוגמת נוגדי חמצון, מרכיבי חידוש עור ומרכיבים משקמים שונים. ניתן למצוא מוצרי קוסמטיקה המכילים רטינול ורטין A המתאימים לכל סוגי העור ומגוון בעיות העור, החל מאקנה ועד לעור רגיש, קמטים, נקבוביות או נזקי שמש.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו