טיפולים להעלמת צלקות עקב אקנה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

טיפולים להעלמת צלקות עקב אקנהכשהאקנה מותירה סימני צלקת על העור, אפשר לעשות יותר מאשר לחייך ולסבול בשקט ובאומץ. קיימות שפע שיטות לריפוי צלקות ולמנוע היווצרות צלקות חדשות. אפשרויות הטיפול כוללות טיפולים כימיים או פולשניים, כמו גם טיפולים טבעיים חכמים.

קרמים להרגעת צלקות

אם הצלקת נפוחה או אדומה, שימוש בקרם קורטיזון מרגיע את העור. הקורטיזון נספג על ידי תאי העור ומפחית דלקת. הקרמים זמינים ללא מרשם, ומתמקדים באזורים המבריקים הכהים המתרחשים כתוצאה מצלקת אקנה.

קרמים נוספים זמינים ללא מרשם לטיפול בעור, להרגעת צלקות. חומצה קוג'ית וחומצה אסקורבית הם מרכיבים חלופיים מצוינים לטיפול בצלקות.

טיפולי לייזר למילוי עור

אם צלקות האקנה אינן מתפוגגות מעצמן, אולי הגיע הזמן להתייעץ עם רופא עור. טיפול אחד עד שלושה טיפולי לייזר להתחדשות העור, מבהירים את פני העור ומגבירים היווצרות קולגן חדש, שהוא אבן הבניין של העור. הקולגן החדש מסייע למילוי צלקות אקנה.

לייזרים פולשניים מאדים את הצלקת, ומאפשרים מראה עור חלק יותר המופיע במקומה. זוהי גישת לייזר שאינו פולשני המפעיל ייצור קולגן מבלי לפגוע בפני שטח העור. טיפולים אלו ממלאים את החריצים שהותירו צלקות אקנה עמוקות, אך החיסרון היחיד שלהם הוא שיש לשוב על הטיפול אחת לארבעה חודשים עד חצי שנה.

דבש

קרם לחות טבעי המסייע לריפוי צלקות. מומלץ להשתמש בדבש גולמי שאינו מעובד. להשגת האיכות הטובה ביותר, מומלץ פשוט לעסות את הצלקות עם כמות קטנה של דבש ולהניח לטבע לבצע את עבודת הקסם שלו.

ניתן אף לערבב כפית קינמון טחון בכל שתי כפות דבש ולמרוח על הצלקות על מנת לטהר את הנקבוביות. ניתן להשתמש בטיפול זה בתדירות גבוהה עד שהצלקות נרפאות.

מיץ לימון

מכיל חומצה אלפא הידרוקסיד טבעית (AHA) וניתן להשתמש בו לדעיכת צלקות, קידום ריפוי והחייאת העור. כל שיש לעשות הוא לסחוט מיץ לימון טרי לקערה קטנה, למהול במים, ולטפטף טיפות מעל הצלקות עם כדור צמר גפן, ולהניח לפנים להתייבש.

לאחר מכן יש לשטוף את הפנים עם מים קרים ולמרוח קרם לחות טבעי. יש לשוב על הטיפול אחת לשלושה ימים או אחת לשבועיים. יש לזכור שמיץ לימון גורם לעור להיות רגיש יותר לקרינת UV, כך שמומלץ להימנע משמש ישירה לתקופה מסוימת לאחר הטיפול.

ויטמין E

השיטה הקלה ביותר לשימוש בוויטמין E לריפוי צלקות היא פשוט לנקב כמוסת ג'ל ולסחוט את תכולתה על האצבע. לאחר מכן יש למרוח את השמן ישירות על הצלקת או לערבב אותו בקרם הלחות היומי על מנת לסייע בריפוי צלקות אקנה.

נא להתאזר בסבלנות

המפתח העיקרי להשגת תוצאות בטיפולים להעלמת צלקות אקנה הוא סבלנות. מספר שבועות לאחר פריצת הצלקות, כלי דם חדשים נעים לאזור הפגוע על העור, ומסיבה זו הצלקות נראות בתחילה ורודות.

בתוך מספר חודשים, הקולגן מתחיל להיווצר ולמלא קטע עור פצוע. היות ואקנה פיברוזיס הורסת עור ושומן, תהליך ההבראה של העור עשוי לארוך שנה עד שהטיפולים מתחילים להשפיע והצלקות דועכות עד שהן נעלמות לחלוטין.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו