מהו עור שמן ואיך מטפלים בו?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מהו עור שמן ואיך מטפלים בו?עור שמן הוא עור מאופיין בפצעונים רבים המופיעים כמעט באופן קבוע. מלבד גנטיקה, גורמים אחרים, כגון פעילות יומית, שהות בסביבה חמה, או שלבים הורמונאליים בחיים, עלולים להחמיר מצב עור שומני.

אנשים כהי עור רגישים יותר אף להיפר פיגמנטציה, אשר עשויה להתבטא בכתמים חומים שאינם רצויים, במיוחד לאחר שהייה ממושכת בשמש. מאמר זה סוקר את השיטות לטיפול בעור שמן, ושמירה על בריאותו.

שימוש בחומרי חיטוי מעולים

כשמדובר בעור שמנוני, יש להשתמש בחומרי חיטוי מעולים. ניקוי העור צריך להתבצע בחומרים המכילים נוסחאות עדינות של אלכוהול, שכן נוסחאות קשות עשויות להסיר יותר שמן מהעור מכפי שרצוי.

בנוסף, יש להשתמש במוצרים קוסמטיים, כגון תחליב לניקוי הפנים, על בסיס שמן. המוצרים המבוססים על שמן ואלכוהול לניקוי העור מאפשרים הותרת כמויות שמן רצויות בעור ומניעת הסרת עודפי שמן מהעור. עור שמנוני מזין חיידקים האחראים להופעת פצעונים, אך יש להקפיד שלא להסיר את כל חומצות השומן מהעור.

ניקוי מוקפד של הפנים, הגב והחזה

אנשים בעלי עור שומני כרוני צריכים ללמוד כיצד לשטוף כראוי את פניהם וגופם. יש לבחור מוצרי ניקוי עדינים ולהשתמש בהם לפחות פעמיים ביום על מנת לנרמל רמות שמן בעור. במקום להשתמש במוצר טונר מדי יום, יש להשתמש בו פעם או פעמים בשבוע לכל היותר, ולהפחית את השימוש בקרם, לשם שליטה על תפוקת השמן.

שימוש יתר בטונר עשוי להוביל לרגישות עור מוגברת, כך שהעור לא יגיב היטב לטיפול באקנה. לכן מומלץ לבחור קרם המכיל רמות נמוכות של חמצן בנזואיל או חומצה סליצילית. כלומר, הטיפול בעור שמנוני עוסק בעיקר במידה ואיזון.

להישמר מפני טיפולים ביתיים שגויים

אנשים רבים בעלי עור שמן נוטים לבצע טיפולים עצמיים פופולאריים באמצעות שימוש בסוכר ולימון. בעוד שזוהי שיטה טובה בה ניתן להשתמש במתינות לשיפור פיגמנטציה, שפע מיץ לימון עלול להוביל להיפר פיגמנטציה.

מסכות יוגורט, אשר מכילות חומצה לקלטית, עשויות לסייע בקילוף העור ולהוביל למראה זוהר, אך גם השימוש בהן עשוי להיות מופרז. טיפול פילינג אחת לשבוע משיל עור מת אך אין לבצע אותו יותר מדי.

הטיפול הביתי המומלץ הוא הימנעות מטמפרטורות מהבילות, העשויות להיות מסוכנות לחומצות שומן בעור, החיוניות לבריאותו. מסיבה זו יש להימנע ממקלחות חמות או שהייה בג'קוזי.

התייעצות עם רופא עור

מותגים רבים ופרסומות במדיה ובתקשורת מנציחים אופנות טיפוח שאינן בריאות ומיתוסים הנוגעים למספר מוצרים וצעדי טיפול הדרושים לשמירת עור זוהר. אך שיטות אלו מחמירות את מצב העור.

במקום לשחק במשחקי ניחושים, מומלץ להתייעץ עם רופא עור. ואם אדם בעל עור שמן נאבק עם אקנה מתונה או חמורה, בכל גיל, עליו להתייעץ עם רופא לפני שהמצב יחמיר והטיפול יהיה קשה יותר.

בחירת איפור בתבונה

כשמדובר בבריאות עור שמן, מומלץ להימנע ממוצרים הסותמים את הנקבוביות כמו מוצרים המכילים בסיס נוזלי או מוצרים אחרים המרגישים כבדים על העור. מומלץ להשתמש במוצרים המכילים יסודות המבוססים על מוס להשגת תחושת משי על העור, למרות שגם מוצרים המבוססים על יסודות תרסיסים עובדים היטב.

לחיפוי הבדלים בגווני העור, מומלץ להשתמש במעט פודרה מעל המייק אפ. לא משנה מהו המוצר הקוסמטי הנבחר, יש להקפיד על הסרת האיפור לפני השינה, או אפילו טוב יותר, מיד עם הכניסה הביתה, כך שהעור יוכל לנשום.

לחות, לחות, לחות – התייבשות עשויה לגרום לבלוטות העור לייצר יותר שמן. השיטה המומלצת להחדרת לחות לפנים היא טיפול במסכת חמר מעת לעת. להשגת לחות יומית, יש להשתמש בקרם לחות המכיל חומצה היאלורונית ולא להשתמש במוצר המכיל סרמידים, העלולים לנעול חיידקים בעור ולהוביל לפצעונים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו