טיפול בקמטים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

טיפול בקמטיםכל אדם חווה קמטים בפנים ובעור ככל שהוא מתבגר. זהו תהליך הזדקנות נורמאלי. אך אם הקמטים מפריעים, מומלץ לבדוק את אפשרויות הטיפול הזמינות ולבחור את הטיפול המתאים בהתאם לחומרת המצב.

קיימים שפע טיפולים לקווים עדינים בפנים, ולקמטים חמורים, אך ניתן בקלות להתבלבל כשמנסים להבין מה עובד ומה נחשב לשטויות. מאמר זה מבהיר את הלבטים.

מהן אפשרויות הטיפול הנפוצות לקמטים?

קיימים מוצרים רבים ללא מרשם לטיפול בקמטים, כולל קרמים ותחליבים. טיפולי מרשם כוללים קרמים רטינואידים כגון רנובה ורטין A.

הסרת שכבות העור היא שיטה יעילה להשגת מראה חלק ועור צעיר יותר. האפשרויות כוללות:

פילינג כימי – טיפול להמסת עור חיצוני ושיפור פני השטח של העור.

לייזר פולשני לחידוש העור – כגון לייזר ארביום או CO2. זוהי שיטה נוספת המקלפת שכבות עור, ודרושה בתקופה קצרה של השבתה לשם ריפוי.

לייזרים שאינם פולשניים – טיפולים אלו מסייעים להחלקת קמטים, ופועלים באמצעות חימום הדרמיס לגירוי צמיחת קולגן. תהליך זה מותיר את השכבות החיצוניות של העור ללא פגע, ואין צורך בתקופת השבתה. יחד עם זאת, התוצאות אינן משמעותיות כמו לייזרים פולשניים, אשר מסירים למעשה את השכבות החיצוניות של העור.

זריקות בוטולינום טוקסין להפחתה סלקטיבית של תנועת השרירים – הטיפולים מקלים את מראה קמטי ההבעה סביב העיניים והפה, ולטווח הארוך, מפחיתים קמטים.

הזרקות מילוי לקפלי עור – במיוחד סביב הפה, לשיפור מראה הקמטים. חלק מחומרי המילוי מעוררים היווצרות קולגן, אשר משפר את גוון העור והמרקם.

הטיפולים היעילים ביותר

במהלך העשור האחרון, חוקרים מאוניברסיטת מישיגן התמקדו במנגנונים האחראים להזדקנות העור והשיגו הבנה טובה יותר לגבי השיטה היעילה ביותר למניעת התהליך, באמצעות טיפולים ללא בוטולינום טוקסין או ניתוחים פלסטיים.

לאחר ניתוח המחקרים שביצעו, צוות המדענים דיווח במאי 2008 כי שלושה טיפולים יעילים בהחלט להשגת מראה צעיר של העור: חומצה רטינואית אקטואלית, לייזר פחמן דו חמצני, וזריקות חומצה היאלרונית צולבת. טיפולים אלו מגובים בראיות מדעיות מוצקות.

טיפולים אלו מחדשים חלק מהרכיבים שהעור מאבד עם הזמן: קולגן. קמטים נוצרים כשהקולגן נשבר, והתאים מפסיקים לייצר אותו. גיל וחשיפה לשמש גורמים למצב זה, אך מחזור זה אינו בלתי הפיך. רופאי עור מצאו שהגישות העובדות כוללות:

חומצה רטינואית

זוהי נגזרת של ויטמין A. קרמים המכילים חומצה רטינואית זמינים במרשם ועובדים באמצעות גירוי להיווצרות קולגן חדש בהדרגה. להשגת התוצאות הטובות ביותר, מומלץ להשתמש בקרמים עם טרטינואין.

מוצרים מסוימים זמינים ללא מרשם ויעילים להחלקת קמטים, כגון מוצרים המכילים רטינול, המומר לחומצה רטינואית בגוף. יחד עם זאת, רוב המוצרים האלה הם חסרי תועלת, היות והם מכילים כמויות מזעריות של המרכיב העיקרי.

למרות שאין שיטה מדויקת לקבוע מהו המוצר הטוב ביותר, מומלץ לבדוק את תוויות המוצרים על מנת לראות איזה כמות של רטינול יש בכל מוצר. אם רטינול מופיע בין חמשת המרכיבים האחרונים ברשימה, כנראה שהמוצר פועל בהשפעה בינונית. אם הוא מופיע בראש הרשימה, הוא מכיל ריכוזים גבוהים יותר לשיפור העור.

לייזר בחמצן דו פחמני

להשגת תוצאות משמעותיות יותר, טיפול זה הוכח כיעיל ומניב תוצאות נחמדות של עור חדש. אך יש להבין שמדובר בטיפול פולשני.הטיפול מבוצע במסגרת אשפוז ותחת הרדמה. כשהלייזר מועבר על הפנים, הוא צורב את האפידרמיס הדק בשכבה העבה של העור, ומטהר אותו.

קולגן פגום מתחדש באותו הליך כפי שעושה חומצה רטינואית. יש להיות מוכן לכך שהפנים למעשה נפצעות ותהליך ההתאוששות וההחלמה ארוך. כלומר, מדובר במעצר בית וירטואלי למשך מספר שבועות, שבמהלכם העור חייב להיספג במי קרח אחת למספר שעות, בשילוב עם מריחת משחה למניעת צלקות וזיהום. עם הריפוי, העור עדיין עשוי להיות אדום למשך חצי שנה.

דור חדש יותר של לייזרים הוא פחות פולשני, ובמקום לשרוף את כל פני השטח של העור, קרניים מיקרוסקופיות מתחברות לרקמה, ומטפלות בעור ללא פגע. ההליך מקדם החלמה מהירה יותר, והמטופל חווה אדמימות עור ונפיחות למשך כשבוע, כשניתן לשוב לשגרה כעבור יומיים עד ארבעה ימים.

זריקות חומצה היאלורונית

לקבלת תוצאה מיידית של החלקת קמטים, אנשים רבים פונים לטיפולים בחומרי מילוי. בטיפול זה, חומצה היאלורונית מוזרקת לקפלים ולקמטי פנים, וממלאת אותם. התאים שבהם ייצור הקולגן נחלש, מתחדשים.

חומצה היאלורונית היא אחד מהחומרים המשמשים ליצירת תמצית יעילה במיוחד. הטיפול בעצם החליף את זריקות הקולגן. תופעות הלוואי כוללות נפיחות קטנה באזור המטופל ומעט חבורות, אך אלו תופעות לוואי זמניות.

="Refresh" content="0; URL=https://medcos.co.il/">

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו