טיפול בצלוליט

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

טיפול בצלוליטזה נשמע כמו בעיה רפואית, אך צלוליט אינו יותר מאשר שומן נורמאלי מתחת לעור. הוא מצטבר באזורים מסוימים בגוף, נגד רקמות חיבור, וגורם להיווצרות קמטים בעור מעל מצבורי השומן. צלוליט אינו מזיק, אך אנשים רבים מבקשים להיפטר ממנו בשל המראה שלו.

צלוליט אינו מעיד על עודף משקל. הוא מופיע גם בקרב אנשים רזים. אך כשאדם סובל מעודף משקל, הירידה במשקל עשויה להפחית את הצלוליט. הוא נפוץ יותר בקרב נשים מאשר גברים, ונוטה לעבור במשפחה.

טיפולי צלוליט מהם יש להיזהר

קיימים מוצרים וטיפולים רבים המבטיחים להיפטר מצלוליט על הירכיים והישבן, אך יש להבחין בין פרסומים שיווקיים חסרי ראיות מדעיות, לבין הטיפולים שעובדים באמת. אלו הן אפשרויות הטיפול הנפוצות:

קרמים לצלוליט

אמורים לפזר שומן ולהחליק את העור, אך קרמים רבים לצלוליט מכילים רכיבי מרשמי תרופות שאושרו לטיפול באסטמה. לא קיימות ראיות מדעיות לגבי יעילותם נגד צלוליט, והם עשויים להזיק לחלק מהאנשים.

ההשפעה הנראית לעין על צלוליט מתרחשת בשל הפחתת כלי הדם וצמצום המים מהעור, אשר עלול להיות מסוכן לאנשים עם בעיות במחזור הדם, ותגובה אלרגית בקרב חלק מהאנשים.

שאיבת שומן – הליך כירורגי להסרת משקעי שומן מהגוף, אך ההליך מסיר שומן עמוק ולא צלוליטיס, המתרחש מתחת לעור בלבד. האקדמיה האמריקנית לדרמטולוגיה מזהירה כי שאיבת שומן עשויה להחמיר את מראה הצלוליט באמצעות יצירת יותר שקעים בעור.

טיפולי עיסוי וספא – משפיעים באופן זמני על מראה משקעי העור באזורי הצלוליט, אך אינם מסירים אותו. כל השפעה היא קצרת מועד ונובעת מהסרת נוזלים עודפים.

הבנת טיפול בצלוליט

כל טיפול כרוך בתופעות לוואי אפשריות, אך יש לבחור בטיפול המתאים ביותר בהתאם למצב הבריאותי האישי וכמות הצלוליט אותה יש להסיר, תוך הבנת חומרת תופעות הלוואי והימשכותן.

למרות הביקורות המעורבות על הטיפולים הזמינים כיום, רופאים בוחנים באופן קבוע טיפולים חדשים, יעילים ובטוחים לצלוליט. אלו כוללים:

מזותרפיהשיטת טיפול שפותחה במקור באירופה להקלת כאב מחלות עור דלקתיות. הטיפול כרוך בהזרקת ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו ואנזימים לרקמה מתחת לעור. מזותרפיה מפרקת שומן ומאפשרת שיפור במראה הצלוליט, עם תופעות לוואי קלות וזמניות.

טיפול בלייזר – מכשיר לייזר ממיס שומן מתחת לעור, מפרק את מצבורי הסיבים מתחת לעור, וממריץ ייצור קולגן.

אור אינפרא אדום – טיפול הכרוך בפליטת אורכי גל הידועים ביכולתם לשבש רקמות שומן וגורמים לו להתכווץ. הליך זה, בשילוב עם גלגלי שאיבה לריכוך מצבורי הסיבים ברקמות הגורמות להופעת משקעי השומן על העור, מפחיתים את מראה הצלוליט.

פעילות גופנית – למרות שרוב הטיפולים נושאים הבטחה לעתיד ללא צלוליט, האפשרות הטובה ביותר היא פעילות גופנית וירידה במשקל במידת הצורך. מומחים מסכימים כי פעילות גופנית קבועה יעילה ביותר לצלוליט, במיוחד כשהיא משלבת פעילות אירובית ואימון כוח, בשילוב עם תזונה עשירה בפירות, ירקות וסיבים תזונתיים.

="Refresh" content="0; URL=https://medcos.co.il/">

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו