חומצה היאלורונית בקוסמטיקה רפואית

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

חומצה היאלורוניתהחומצה ההיאלורונית מיוצרת באופן טבעי בגופנו ובעלת שימושים רבים. זהו חומר דמוי ג'ל בעל מרקם סמיך המיוצר בגופם של כל בעלי החיים.

היא בעל מוניטין רחב כחומר המצעיר את עורנו וגופנו ומעכב הזדקנות. ריכוזים משמעותיים של החומצה נמצאים בעור, במפרקים ובעיניים. תהליך יצירת החומצה יורד בטבעיות עם הגיל והתוצאה היא תסמיני הזדקנות כגון התקמטות ושחיקת סחוס.

התפתחות החומצה ההיאלורונית

בעבר הופקה החומצה מן החי אולם כיום התפתחו שיטות ייצור מתרביות חיידקים ללא רעלנים נלווים, פיתוח זה הוביל לתאוצה בשימוש בחומצה לצרכים רפואיים וקוסמטיים.

תכונה נוספת של החומצה היא השימוש בה כנוגד חמצון וחומר מקשר בין תאים להתחדשות הרקמות. לפניכם רשימת השימושים הקוסמטיים העיקריים בחומצה היאלורונית:

מילוי קמטים

השימוש בחומצה חולל מהפכה בתחום הרפואה האסתטית ומילוי קמטים. הטיפול בטוח יחסית ומעלים קמטים כמו גם סימני גיל נוספים, השימוש בהזרקה מקומית נחשב כחשוב בעיכוב הזדקנות העור.

את החומצה ניתן להפיק במרקמים שונים בהתאם לצורך, כך שלמילוי קמטים עמוקים נעשה שימוש במרקם סמיך יותר ואילו להחלקת קמטוטים ולמילוי שפתיים יעשה שימוש במרקם דליל יותר.

הוספת נפח ללחיים ולסנטר

ירידה בשומן התת עורי וירידה באלסטיות העור מהווה גורם מרכזי בהזדקנות העור. תופעה נפוצה היא נסיגת עצמות הלחיים וירידה בנפחן וכן נסיגת הסנטר ואיבוד מבנה קו הלסת. באמצעות הזרקת החומצה ההיאלורונית במרקם סמיך ניתן להשיב את מבנה הלחיים ונפחן וליצור קימורים גבוהים לעצמות הלחיים. בנוסף, ניתן להדגיש את הלסת ולעצב את הסנטר, הטיפול עשוי להספיק למשך תקופה של שנה עד שלוש שנים.

תחליבים קוסמטיים וסרומים

בעבר נמצא כי שימוש בחומצה ההיאלורונית על פני העור אינה יעילה כתוצאה מהעובדה שהיא בנויה מחלקיקים גדולים מדי מלהיספג בעור. כיום פותח שימוש בחומצה בעלת משקל מולקולרי קטן התופס מקום מרכזי בתעשיית הקוסמטיקה.

החומצה מבוססת על מולקולות קטנות, ומשפרת את יכולת ספיגת המים בעור, מה שמוביל לשיפור המראה החיצוני באופן ברור. חלקם הגדול של הסרומים, הקרמים והתחליבים מתבססים כיום על אחוז משמעותי מהחומצה.

הזרקה להצערת העור

תכונת ספיחת המים ואגירתם על ידי חומצה היאלורונית, מאפשרת הזרקה צפופה על שטחי עור נרחבים. איברי הגוף החשופים כדוגמת הצוואר ועור הפנים עוברים תהליכי הידלדלות הרקמות ותהליכי הזדקנות תוך פגיעה ברמת הלחות ושינוי במרקם העורי.

הזרקת החומצה לשכבות העור העמוקות מביאה לתוצאה של רקמת עור בעלת מראה צעיר. הזרקה טיפתית פירושה הזרקה במידה מדויקת ומבוקרת אל עומק העור המביאה לספיחת מולקולות מים וחידוש הרקמה. החומצה חיונית גם לנטרול רדיקלים חופשיים ובכך משנה את קצב ההזדקנות של הרקמה אליה היא מוזרקת.

מזותרפיהטיפול קוסמטי הכולל הזרקה שטחית של חומצה היאלורונית ברמת האפידרמיס המשפרת את יכולת הרקמות לאגור מים ומתבצעת אחת לכמה שבועות או חודשים. התוצאה היא מראה אסתטי ובוהק של העור גם אם לזמן מוגבל.

מוצרי איפור

חומצה היאלורונית היא ג'ל שקוף אשר אינו מכיל שומן ולכן מתאים ביותר למוצרי איפור כדוגמת בסיס למייק אפ, פודרה ושפתונים.

החומצה מאפשרת מניעת התייבשות העור במהלך השימוש במוצרי האיפור ומניעה של היווצרות קמטוטים, מראה אטום ופגמים בעור. שפתונים המספקים לחות משתמשים בחומצה ומעניקים מראה מבריק ורענן.

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

אילו טיפולים אסתטיים וקוסמטיים ניתן לעשות בפטרת הציפורניים? שמים סוף לפטרת

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו