מה צריך לדעת בתהליך הסרת שיער?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מה צריך לדעת בתהליך הסרת שיער?

בנקודה בחיים בה אישה עייפה מההתמודדות עם רגליים עוקצניות, חתכי תערים וצריבות טיפולי שעווה, מגיע הזמן לבחור אפשרות הסרת שיער לטווח הארוך יותר.

הסרת שיער לצמיתות, או במקרים מסוימים, הפחתה ניכרת של צמיחת השיער, מתאפשרת עם טיפולי לייזר הנושאים מספר יתרונות מרהיבים.

מאמר זה מהווה מדריך לכל מה שיש לדעת על הסרת שיער לצמיתות וכיצד ניתן לשלב את הטיפולים באורח החיים.

האם התהליך עובד היטב על כל אחד?

מבחינה טכנית, כן. כל אדם יכול לעבור טיפול הסרת שיער כל עוד העור שלו מסוגל לעמוד בעוצמת הלייזר. ניתן להתאים את עוצמת הקרינה בהתאם לרגישות העור, למרות שטיפול בעוצמה נמוכה יותר עלול להאט את התוצאות הרצויות.

יחד עם זאת, לא כולם מקבלים תוצאות זהות. הסרת שיער בלייזר יעילה ביותר בקרב אנשים בעלי שיער כהה ועור בהיר, אך למרבה המזל, התקדמות טכנולוגיית הלייזר הפכה את הטיפול לנגיש למגוון נרחב יותר של גווני שיער ועור, למרות שעדיין קשה להגיע לתוצאות טובות על בעלי שיער בהיר.

האם הסרת השיער היא באמת לצמיתות?

ניתן לצפות לירידה הדרגתית מצטברת במשך מספר טיפולים, כשהשיער אינו צומח בחזרה בין הטיפולים, והצמיחה המחזורית הופכת להיות עדינה וקלה יותר. טיפולים נוספים דרושים לבעלי שיער דק ובהיר, באזורים הנשלטים על ידי הורמונים, כגון האזור שמעל השפה העליונה או הסנטר.

בקרב רוב המטופלים, הסרת השיער מתרחשת לצמיתות, אך לעיתים קיים צורך בלמעלה משמונה טיפולים, או שניתן להסתפק בהסרה משמעותית של כמויות שיער. היבט נוסף אותו מומלץ לזכור הוא כי במקרים מסוימים השיער עלול לצמוח בחזרה.

הסרת שיער בלייזר אינה עובדת על זקיקי שיער רדומים, והורמונים עשויים לעורר זקיקים רדומים לצמיחת שיער פעילה, בה ניתן לטפל עם טיפולי תחזוקה.

איך בדיוק עובד טיפול הסרת שיער בלייזר?

הדבר הראשון אותו יש לדעת הוא שצמיחת שיער מתרחשת בשלושה שלבים: של פעיל, שלב רגרסיה ושלב מנוחה. טכנולוגיית לייזר נועדה לטפל בשיער בשלב הפעיל, ובין מפגשי הטיפול השיער צומח כשהוא עובר דרך השלב השני והשלישי.

שיער שעלול להיות רדום במהלך מפגשי טיפול קודמים, עשוי להיות פעיל בהמשך. מסיבה זו קיים צורך בסדרת טיפולים כך שניתן למקד שיער לתוך שלב הצמיחה. כאשר הלייזר פוגע בעור, המלנין, או הפיגמנט בזקיקי השיער, סופג את האנרגיה ונהרס, מה שמונע ממנו לצמוח בחזרה.

באלו אזורים בגוף ניתן לטפל בהסרת שיער?

ניתן לקבל טיפולי הסרת שיער בלייזר על כל אזור הפנים, למעט הגבות, ועל כל הגוף. המכשירים החדשים מאפשרים טיפולים מהירים כמעט ללא כאבים, ומאפשרים הסרת שיער מיותר מכל אזורי הגוף.

הטיפולים הפופולאריים ביותר מתבצעים על הרגליים, קו הביקיני, ביתך השחי והזרועות. התהליך אורך בין עשר דקות עד שעה, או יותר, אם מטפלי באזורים מרובים בו זמנית. לפני הטיפול יש לוודא שהאזור המיועד לטיפול אינו מגולח ולא עבר טיפול שעווה. התחושה במהלך הטיפול משולה לתחושת הצלפת גומייה, אך הלייזרים החדשים מספקים נוחות מוגברת.

ממה יש להימנע לאחר הטיפול?

אין צורך בתקופת התאוששות לאחר הסרת שיער בלייזר, למרות שחלק מהמטופלים עשויים לחוות אדמומיות או נפיחות זמניות. להרגעת העור, מומלץ למרוח קרם קורטיזון או להניח רטייה קרה על האזור המטופל, ולהימנע מפעילויות הכרוכות בחום גבוה, כגון אמבטיות או מקלחות חמות, במהלך היממה הראשונה.

תמיד מומלץ להגן על האזורים החשופים עם קרם הגנה, ולהתרחק מחשיפה ממושכת לשמש במשך שבועיים. ניתן להמשיך כרגיל בשגרה, אך מומלץ לטפל בעור בעדינות, כלומר, לקחת הפסקה קצרה מקרצוף הגוף ושימוש בכל מוצר קוסמטי המכיל חומצה גליקולית.

="Refresh" content="0; URL=https://medcos.co.il/">

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו