הסרת שיער בלייזר סיכונים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

הסרת שיער בלייזר סיכוניםהליכי הסרת שיער בלייזר הפכו להיות פופולאריים ביותר בשנים האחרונות. קרוב לחצי מיליון טיפולים אלו מבוצעים בדרך כלל על ידי מומחים בטיפולי עור, אך מספר רב של הליכים מתבצעים מדי שנה על ידי מטפלים בעלי הכשרה מינימאלית.

למרות שהסרת שיער בלייזר היא הליך בטוח ביותר, קיימות מספר תופעות לוואי אפשריות וסיכונים, הכוללים פציעות מעוותות וכוויות קשות באזורים רגישים, כגון קו הביקיני ואזור השפם, ולעיתים רחוקות אף מוות. הבנת הסיכונים בטיפול זה מסייעת למטופלים לקבל החלטה מושכלת לגבי הטיפול.

סיכונים ותופעות לוואי של הסרת שיער בלייזר

קיימת תפיסה מוטעית בציבור, שכל אחד יכול לבצע את הטיפול, אך אנשים צריכים לזכור שלא הלייזר עושה את העבודה, אלא המפעיל. תופעות הלוואי לטווח הקצר עשויות לכלול נפיחות ואדמומיות, שבדרך כלל חולפים בתוך מספר ימים. אך בנסיבות נדירות, או כשההליך מבוצע באון שגוי, המטופלים מתמודדים עם מספר סיכונים כגון כוויות ושינוי בגוון העור.

במהלך מפגש ההתייעצות הראשון לפני טיפול הסרת שיער בלייזר, יש להקפיד לשאול את המטפל לגבי הסמכתו והכשרתו. עליו להיות מוכן אף לדון ביסודיות בסיכונים הכרוכים בטיפול על מנת להבטיח שכל שאלות המטופל נענות.

כוויות מהסרת שיער בלייזר

אחד הסיכונים הנפוצים הקשורים ביותר להליך זה, כשאינו מבוצע כהלכה, הוא כוויות, העלולות להתרחש אם העור, ולא זקיק השיער, סופג את אנרגיית הלייזר. חשוב ביותר לקבוע מועמדות מתאימה להסרת שיער בלייזר טרם התחלת הטיפול על מנת להפחית את הסיכון לכוויות ולתופעות לוואי אפשריות אחרות.

למרות שאלו תופעות לוואי נדירות, כוויות מתרחשות בתדירות גבוהה יותר בקרב מטופלים בעלי עור כהה, כגו עור עם פיגמנט כהה הסופג את הלייזר יותר בקלות. בעוד שרוב מקרי כוויות הסרת שיער בלייזר הן קלות, קיימים מקרים בהם הכוויה קשה.

רוב מקרי הכוויות הן תוצאה של הסרת שיער בלייזר המבוצעת על ידי מטפל שאינו מוסמך או מנוסה בהליך. קבלת טיפול ממטפל שאינו מנוסה או מיומן מגבירה באופן משמעותי את הסיכונים. כאשר לא קיימים תקנים לרישוי טיפול והסמכה, המטופלים חייבים לפעיל שיקול דעת.

יש לוודא שהמרפאה בה מבוצע הטיפול כוללת מערכות חדשות להסרת שיער, ולהימנע מקבלת טיפול על ידי מטפלים המפרסמים מחירי טיפול שנראים טוב מכדי להיות אמיתיים.

שינוי בגוון העור

סיכון מורגש יותר, אך פחו כואב של הסרת שיער בלייזר הוא היפר פיגמנטציה והיפופיגמנטציה, היפרפיגמנטציה מתבטאת בכתמים כהים על העור העלולים להתרחש לאחר הטיפול. הלייזר עשוי לעורר לעיתים ייצור מלנין, בתגובה זהה לשיזוף.

היפופיגמנטציה, מצד שני, מתבטאת בכתמים מבריקים על העור העלולים להתרחש לאחר טיפול הסרת שיער בלייזר. קליטת אור לייזר עשוי, במקרים מסוימים, לעכב ייצור מלנין, המוביל לאובדן פיגמנט כגון היפר פיגמנטציה.

היפופיגמנטציה מופיעה בשכיחות גבוהה יותר בקרב מטופלים בעלי עור כהה. בנוסף, בעוד שהיפרפיגמנטציה בדרך כלל הפיכה, היפופיגמנטציה אינה ניתנת לטיפול.

="Refresh" content="0; URL=https://medcos.co.il/">

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו