כיצד לטפל בעור יבש בקיץ?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

כיצד לטפל בעור יבש בקיץ?הלחות והחום הכבד המאפיינים את הקיץ הישראלי עשויים להזיק לכל סוגי העור, אך במיוחד לעור יבש. לכן חשוב להבין את הטיפים היעילים לטיפול בעור יבש, ולהבראתו במהלך תקופת החום הלוהט.

טיפול בנזקי שמש

בעונת הקיץ הישראלי הלוהט, העור נחשף יותר לקרינת UV שגורמת לפוטואייג'ינג המתבטא בכתמים חומים, וקמטים גסים על העור. כאשר אור השמש בא במגע עם העור, הוא גורם למפל של נזקים הנובעים מייצור מולקולות חמצן תגובתי המשפיעות על צמיחת תאים בריאים, גורמות לדלקת וגירוי אנזימים והרס קולגן.

המשיכה לשיזוף בתקופת הקיץ מובילה לנזקים מוגברים יותר, ומפציצה את העור בהשפעות הזדקנות. לכן חשוב להשתמש במוצרים קוסמטיים המכילים מרכיבים מעכבי הזדקנות המסייעים לביטול הנזק ולהגן על העור מפני השפעות הקרינה.

עור יבש הוא בעיה משמעותית במיוחד בתקופת הקיץ. החום מייבש יותר את העור וגורם לו להיראות מוזנח, ושילוב החום והלחות מתבטאים בבקיעי עור. שמנים טבעיים מסייעים לטיפול יעיל ביובש העור, ומונעים גרודים, הופעת קשקשים וסדקים.

הבנת סוג העור

אנשים רבים אינם יודעים מהו בדיוק סוג העור שלהם. הקיץ המיוזע עשוי לגרום לפנים להזיע בכמויות משמעותיות, אך אין פירוש הדבר שהעור הוא שמנוני. מצד שני, העור אינו יכול להיות יבש בלבד.

שילובי סוגי עור מבלבלים אנשים רבים, כך שהם אינם מודעים לסוג העור המדויק שלהם. לטיפול בשילובי סוגי עור קיימים אמצעים שונים, כך שראשית יש לזהות במדויק את סוג העור.

בחירת סבון פנים מתאים

כשמדובר בשימוש בסבונים או שטיפות פנים, חשוב להבין את השפעתם על עור יבש. יש להימנע משטיפת פנים עם תכשירים שנועדו לכל סוגי העור, אלא אם העור משולב משני סוגים. הסבונים המתאימים לעור יבש הם סבונים המכילים שמנים אתריים.

הריח הטוב שלהם אינו קובע את איכותם, אלא יכולת הסבן לרענן את העור במקום לייבש אותו, היא המשמעותית בבחירת הסבון המתאים.

רענון העור עם מים קרים – מים חמים ומקלחות מהבילות מזיקים ביותר לעור יבש. חום המים מושך את כל הלחות מהעור, והיות ולא קיימת בתאי העור הפרשת שמן מגנה, התוצאות המתקבלות מזיקות ביותר. מים קרים מרעננים את העור ומונעים את התייבשותו. למעשה, שטיפת העור במים קרים לעיתים קרובות ככל הניתן, מסייעת לשמירת בריאות ולחות העור.

מסכות ופילינג – אם העור יבש ומתקלף, יש להשתמש בפילינג עדין המסייע להיפטר מקרומי עור יבש. ניתן להשתמש במסכות המבוססות על גליצרין או מסכות וערכות טיפוח פנים המכילות ויטמין E. טיפוח זה מסייע לשמירת בריאות העור היבש במהלך הקיץ.

שימון העור – לפני המקלחת, ניתן למרוח את הגוף עם שמן שקדים או שמן זית, כך שהגוף נרגע וסופג לחות המשפרת את בריאותו ושומרת על לחותו.

הסרת עור מת – טיפוח עור יבש בתקופת הקיץ כולל הסרת עור מת באמצעות פילינג איכותי, אותו יש למרוח על הפנים עם קצות האצבעות, שפשוף הפנים ושטיפה.

קרם הגנה – יש להשתמש במסנן קרינה להגנה מפני השמש היומית קרני UV משפיעות על העור ומייבשות אותו יותר. השיטה הטובה ביותר היא להשתמש בקרם הגנה טרם היציאה לשמש, ולמרוח אותו על הפנים וחלקי גוף חשופים אחרים.

לחות טבעית לעור יבש – עור יבש בקיץ זקוק לטיפוח מוקפד של שמנים ותוספת לחות. ניתן ליצור ערכת טיפוח ביתית באמצעות הכנת תערובת של כפית שמן זית, מספר טיפות גליצרין ומעט מיץ לימון. מורחים את התערובת על הפנים ושוטפים אותה לאחר עשר דקות.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו