איך לבחור קוסמטיקאית רפואית?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

איך לבחור קוסמטיקאית רפואית?קוסמטיקאית רפואית מבצעת טיפולי פנים עם התמחות ברפואת עור, למרות שאין לה את ההכשרה המקיפה של רופא עור. לפני ההחלטה על קבלת טיפול פנים אצל קוסמטיקאית רפואית, יש לבצע מחקר לבדיקת כישורי הקוסמטיקאית.

טעויות שבוצעו על ידי קוסמטיקאיות שאינן מנוסות או בקושי מיומנות, הובילו לנזקים ואף צלקות עור. לכן חשוב לבחור קוסמטיקאית רפואית מיומנת ובעלת הסמכה רשמית, במיוחד כשמדובר בעור רגיש או בעייתי.

הכישורים המורכבים של קוסמטיקאית רפואית

קוסמטיקאית רפואית מיומנת ביותר, הכשרתה כוללת קורסים ממוקדים בטיפוח עור, הבנת מחלות ובעיות עור, טיפולים קוסמטיים מורכבים לפנים, והליכים פולשניים.

היא מציעה שירותים רפואיים לטיפולי פנים, ושירותים אחרים כחלק מתכנית טיפול כוללת בה היא מתמחה. היא מטפלת באשים שעורם נפגע ולכן חשובה ההסמכה הרשמית לביצוע הליכים אלו.

כיצד להימנע מבעיות בטיפול אצל קוסמטיקאית רפואית?

קוסמטיקאית רפואית צריכה לבחון היטב את סוג העור של המטופל לפני הטיפול, כדי להבטיח שההליכים המתבצעים בטוחים ובריאים. מוצרי קוסמטיקה מסוימים מכילים רכיבים כגון חומצה סליצילית, אשר עלולים לגרום לתגובה אלרגית, ויש ליידע את הקוסמטיקאית על רגישויות שונות.

גם מטופלים בעלי עור בריא צריכים לעבור אבחון קפדני של סוג עורם על מנת למנוע נזקים במהלך הטיפול. לכן כשבוחרים קוסמטיקאית רפואית, יש לבחון את ההיבטים הבאים:

ביקור מקדים במרכז הטיפול

מרכז מוסמך לטיפול קוסמטי רפואי באווירת ספא, צריך לעבור פיקוח רפואי קפדני. הטיפול משלב את מותרות הספא עם מומחיות רפואית ופיקוח, כתנאי בעל חשיבות עליונה לשמירת עור בריא.

קוסמטיקאית רפואית עוברת הכשרה ברפואת עור, ויודעת מתי עליה להתייעץ עם רופא עור כשתחום טיפול מסוים נמצא מחוץ להתמחותה. זהו ההיבט העיקרי עליו יש להקפיד על מנת להימנע מבעיות.

ליידע את הקוסמטיקאית הרפואית על ההיסטוריה הרפואית המלאה

הקוסמטיקאית צריכה לדעת על אלרגיות שונות לפני תחילת הטיפול עם מוצרים העשויים להכיל רכיבים שאינם מתאימים. חשוב גם ליידע אותה לגבי בעיות בריאותיות. מטופל בעל היסטוריה של הרפס סימפלקס, המקבל טיפול לייזר מבלי לקחת תחילה תרופת מניעה, עלול לקבל הרפס על כל הפנים כתוצאה מכך.

יש ליידע את הקוסמטיקאית הרפואית גם לגבי התרופות הנצרכות באופן קבוע. מטופל הנוטל מדללי דם או תרופה הגורמת לרגישות לאור, למשל, ומקבל טיפול לייזר, עלול לחוות חבלות חמורות, וכתמים לבנים או כהים בלתי הפיכים על העור.

להימנע מתארים "מפוצצים" – חלק ממכוני הקוסמטיקה מכנים את עצמם "מומחים רפואיים לטיפוח עור", כאשר למעשה הכשרתם המקצועית ירודה ביותר.

לחפש את הרישיון – לפני קבלת טיפול אצל קוסמטיקאית רפואית, יש לחפש תמיד תעודה מבית ספר לקוסמטיקה ותעודת הסמכה רשמית התלויה בדרך כלל על הקיר. מומלץ אף לקבל טיפול במכון קוסמטי בעל פיקוח רפואי, ואם לא בטוחים, פשוט לשאול.

="Refresh" content="0; URL=https://medcos.co.il/">

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו