טיפולי אנטי אייג'ינג ומיצוק

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

טיפולי אנטי אייג'ינג ומיצוקהרצון להיראות צעיר אינו רעיון חדש. החיפוש אחר מעיין הנעורים נמשך כבר מאות שנים, ושנת 2015 הביאה עימה מעט התקדמות מדעית מוצקה ומשמעותית בתחום טיפוח עור אנטי אייג'ינג. מאמר זה מעריך את איכות מבולי הקרמים וטיפולי המיצוק הנפוצים.

טיפול לחידוש העור בלייזר Fractional CO2

זוהי פריצת דרך בתחום טיפולי האנטי אייג'ינג. הטיפול משלב את הלייזר המסורתי, שנחשב במשך זמן רב כתקן הזהב להסרת קמטים, בשילוב עם שיטה חדשה המספקת תוצאות מיצוק עור ללא תופעות לוואי נפוצות.

השימוש בלייזר בשיטה זו מבוצע באופן המונע נזק לשכבה העליונה של העור, תוך השגת תוצאות מרביות עם זמן החלמה מינימאלי.

זריקות לטיפול בקמטים

טכנולוגיית הזרקה לקמטים נסקה לגבהים חדשים בשנת 2015. כשה-FDA אישר לשימוש טיפולים כגון פרלן, הרדיאס ורסטילן. השימוש בכל חומר מבוצע באופן שונה מעט, לשם מילוי קמטים. אך זוהי רק ההתחלה. מה שבאמת חשוב הוא שניתן כיום להשתמש בחומרים אלו בכל מקום על הפנים כך שניתן למצק את העור ולהשיג מראה צעיר וטיפול הרמת פנים ללא ניתוח.

להבדיל ממתיחת פנים, המושכת את העור ומהדקת אותו, הזריקות מעניקות נפח לעור להשגת מראה צעיר אך טבעי יותר.

החדשות הטובות יותר הנוגעות לזריקות לטיפול בקמטים מגיעות ממחקרים שנערכו בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת מישיגן, ומצאו כי חומרים המכילים חומצה היאלורונית, כגון רסטילן, מאפשרים ייצור קולגן חזק, כך שניתן להשיג השפעת מילוי תוך גידול ממשי בייצור הקולגן הטבעי.

מוצרים המכילים חומרים נוגדי חמצון

נמצאים בראש רשימת המוצרים הנמכרים ללא מרשם נגד הזדקנות, אלו המוצרים שעשו את הרעש הגדול ביותר בשנת 2015.

אלו הם חומרים נוגדי חמצון הפועלים כטיפול מזין לעור ונלחמים בהזדקנות באמצעות השמדת רדיקלים חופשיים, ומולקולות שאינן יציבות המתרחשות כתוצאה מחשיפה לשמש או לזיהום, והעשויות להשמיד באופן משמעותי את אספקת הקולגן של העור.

נוגדי חמצון הם חומרים מזינים היות וכשמורחים אותם על העור, מנטרלים רדיקלים חופשיים לפני שהם פוגעים בעור, כך שהם חשובים מבחינת מיצוק העור ומניעת מראה הזדקנות. עשרות מחקרים הוכיחו את יעילות נוגדי חמצון מקומיים במיוחד המוצרים המבוססים על CoQ10 וויטמיני C ו-E, על מנת להצעיר את העור ולהגן עליו.

פפטידים

חלבונים קטנים המעודדים ייצור קולגן ונחשבים למוצרי טיפוח העור במשך שנים רבות. ההתרגשות לגביהם החלה בשנת 2011 עם מחקר שהראה את יכולתם לעורר ייצור קולגן בעור. מחקרים חדשים מראים שמוצרי קוסמטיקה המכילים פפטידים מייצרים השפעה מתונה, דמוית בוטוקס, למניעת שרירי הפנים מייצור קמטים.

גם נוסחאות חדשות יותר של מוצרים המכילים פפטידים מתנהגים כמו גורמי גדילה, ומגרים תאי עור לביצוע תחלופה מהירה, כמו בתהליך שמתרחש בעור צעיר.

ויטמין A

בין הטיפולים נגד הזדקנות הנלמדים ביותר מבחינה רפואית, הם רטינואידים, שהם נגזרות של ויטמין A. הטיפולים המוצעים כוללים מרשמים למוצרים קוסמטיים המכילים רטין A או רנובה, אך זמינים אף בעוצמות חלשות, במוצרים הנמכרים ללא מרשם, ומוצגים כרטינול. רטינואידים עובדים על הזדקנות העור באמצעות הגברת ייצור הקולגן וירידת התפרקות הקולגן.

במחקר שפורסם בכתב העת Archives of Dermatology במאי 2007, חוקרים מאוניברסיטת מישיגן עקבו אחר קבוצות נפרדות של אנשים וגילו כי קרם המכיל 0.4% רטינול, הנמרח על העור שלוש פעמים בשבוע במשך 24 שבועות, מניב הבדל משמעותי בהתקמטות העור, בהשוואה לתחליב זהה ללא רטינול.

מה שמפתיע עוד יותר הוא שהגיל הממוצע של משתתפי המחקר היה 87, כלומר, אף פעם לא מאוחר מדי להיראות צעיר.

לאנשים שאינם יכולים או אינם מעוניינים לעבור ניתוח בהרדמה מקומית לטיפול בקמטים, מומלץ להתחיל עם מוצרי רטינול, ואם לא מופיעות בעיות כגון אדמומיות או גירוי, ניתן לעבוד עם מרשם למוצר חזק יתר המכיל רטין. אך כיום ידוע ששני המוצרים מייצרים תוצאות מדידות בכל הנוגע למניעת מראה הזדקנות ומיצוק העור.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו